Trefwoorden
Cultura Erfgoed, een samenwerkingsverband van de Vereniging Oud Ede - samen met Historische Museum Ede, Platform Militaire Historie Ede, gemeentelijke afdeling archeologie, het gemeentearchief en Cultura - opent op zaterdag 15 december met een open dag van 11.00 tot 15.00 uur haar poorten in Cultura.
In het kenniscentrum Cultura Erfgoed wordt alle beschikbare informatie en bronmateriaal over de geschiedenis van de gemeente Ede bij elkaar gebracht. Het centrum verwijst naar alle musea en historische plekken waar ‘Het verhaal van Ede’ wordt verteld.
‘Het basisidee komt bij Peter van Beek, de oud-archivaris van de gemeente, vandaan’ vertelt Simon van de Pol, voorzitter van de Vereniging Oud Ede. ‘Het heeft lang geduurd voordat Cultura Erfgoed er was. In 2015 zou het al klaar zijn. Het centrum is toegankelijk voor iedereen in Ede en wil ondersteuning geven aan de erfgoedverenigingen die er zijn in de gemeente Ede.’