Trefwoorden
Data standaardiseren en opschonen, en tijdens een ‘Grande Finale’ meteen de resultaten van je werk terugzien in thematische platforms – dat kun je verwachten als je meedoet aan deze landelijke Data-Doe-Dag, georganiseerd door het Netwerk Digitaal Erfgoed. Eén keer invoeren, en daarna veelvuldig profijt van je data!
Schone data is essentieel omdat het zorgt voor nauwkeurige, consistente en doorzoekbare informatie. Dit maakt je collectie beter toegankelijk voor onderzoekers en het publiek en vergemakkelijkt het beheer ervan.
Sinds vorig jaar zijn er in negen provincies datawerkplaatsen die je hierbij helpen. Denk bijvoorbeeld aan het opschonen van data met tikfouten, het verbinden met terminologiebronnen uit het Termennetwerk en het gebruik van metadatamodellen.
Tijdens de Data-Doe-Dag helpen collega’s van de datawerkplaatsen om meer uit je digitale collectie te halen in workshops over standaardiseren, verbinden en publiceren van collectiedata, en krijg je handige tools en tips aangereikt om de kwaliteit van je collectiedata te verhogen.
4 workshops
In 4 workshops ga je met je eigen collectiedata aan de slag. De resultaten van de workshops komen samen in een ‘Grande Finale’, waarin een voorbeeld laat zien hoe handig het gebruik van al die rijke collectiedata kan zijn in publiekstoepassingen zoals provinciale en thematische platformen, websites en games.
Programma
10.00 – 10.30 uur: Inloop
10.30 – 10.45 uur: Welkom en introductie door Patrick Timmermans, directeur Erfgoed Brabant
Workshop 1. Verzamelen van metadata over je collectie
Workshop 2. Verbeteren van de kwaliteit van collectiedata
12.30 – 13.30 uur: Lunch
Workshop 3. Werken met IIIF
Workshop 4. Collectiedata vindbaar maken
15.15 – 15.30 uur Pauze
Grande Finale met verbonden erfgoed en datawerkplaatsen in 2025
16.30 – 18.00 uur: Borrel en datawerkplaatsenmarkt
Meer informatie:
> Aanmelden kan hier!
> Bron: Netwerk Digitaal Erfgoed